#

Дошкільна програма

 

Для дітей віком від 3 до 6 років навчальний план включає 5 основних навчальних курсів:

-   навички практичного життя

-   сенсорика

-   математика

-    мова

-  космічне виховання

кожному з яких відповідає певний набір дидактичного Монтессорі матеріалу.

Навички практичного життя – діяльність, яка є привабливою для дитини і знайома їй з моменту народження, дитина вчиться володіти своїм тілом, граціозно рухатися, виконувати певний порядок дій, доводячи роботу до кінця, розвиває дрібну моторику руки.

Працюючи з сенсорним матеріалом, дитина розвиває свої органи чуття: зір, слух, нюх, смак, хроматичне, тактильне, стереогностичне відчуття тощо, спочатку ізольовано, а потім поєднуючи їх в процесі роботи з більш складним матеріалом

Для вивчення математичних понять існує унікальний матеріал, що дозволяє отримувати знання, які за рівнем значно перевищують державні стандарти для дітей дошкільного віку. Золотий матеріал Монтессорі дозволяє не тільки побачити, але й руками відчути форму і навіть вагу таких абстрактних кількостей, як декілька одиниць, десятків, сотень або тисяч. В Монтессорі – педагогіці процес навчання не є автоматичною передачею знань дітям. Діти щоденно роблять відкриття самостійно.

Завданням навчального курсу з мови є допомога дитині оволодіти різними видами мовної діяльності: слуханням, говорінням, письмом, читанням.

Найважливішим аспектом навчання є сензитивний період читання і письма, який відповідає 4 і 5 рокам життя дитини. Метод дозволяє при вивчені літер залучати всі види пам’яті дитини, поєднуючи зорово-мускульне чуття зі слуховим, дозволяє почати писати раніше, ніж читати, навіть тоді, коли ще не зовсім сформований мускульний апарат руки. Для цього служить рухливий письмовий алфавіт, діти пишуть пальцем на манці, мокрою губкою тощо.

Головна ідея космічного виховання упорядкування хаосу навколишнього світу в свідомості дитини, всебічне пізнання людини, її місця в культурі, історії, природі, Всесвіті. Працюючи з космічними матеріалами, дитина отримує перші знання з фізики, хімії, біології, географії, історії, астрономії тощо.

Реальна робота дітей має найважливіше значення, тому що одна із основних ідей курсу – сприйняття світу через досвід власних почуттів. Діти власноруч виготовляють підручники, роблять малюнки, моделі, заповнюють таблички з описом подій із життя класу на лінії часу.

Контакти

м. Київ, вул. Ентузіастів 1/5

т.  (044) 295-18-29

e-mail:  montessori-school@ukr.net