#

Тоддлер

Клас для найменших монтессорійців  віком від 2 до 3 років. В міжнародній системі освіти цей вік має власну назву тоддлер.

Особливість проявляється в організації підготовленого середовища, яке характеризується порядком, естетикою і простотою. В середовищі класу є дуже багато яскравих речей, які напрочуд приваблюють дитину, запрошуючи її до активності.

Малюк може досхочу забивати цвяхи, нанизувати велике намисто, досліджувати якості олівців, фломастерів, фарб і кольорової крейди в артстудії, виконувати багато різноманітних маніпуляцій, розвиваючи свої рухи та органи чуття.

Для розвитку слуху є особлива музична зона, де можна пограти на тамбурині, ксилофоні або маракасах.

Важливою є роль учителя, який одночасно поєднує спокійну лагідність і домашнє піклування з володінням філософією і методом Монтессорі, розумінням того, що дитина в цьому віці знаходиться в сензитивному періоді порядку, руху і мови. Вчитель є перекладачем між дитиною і оточенням, моделлю в житті, тому так важливо, щоб вчитель відчував до дитини велику повагу, підтримуючи її прагнення перейти від залежного стану немовляти до незалежності і самостійності.

Визначною в оточенні малюка-тоддлера є роль батьків. Тому важливо, щоб взаємини між батьками і педагогами будувалися на основі довіри, взаємопорозуміння і співробітництва.

Вивчаючи можливості розвитку дитини, Марія Монтессорі дійшла висновку, що основи особистості закладаються до трьох років. В тоддлер-класі нашої школи для цього створені відповідні умови.

Пропонуючи максимум спонтанності, метод Монтессорі дає можливість кожній дитині, незалежно від віку, досягти певного рівня обов’язкових знань та умінь, повністю розкрити свій внутрішній потенціал і самореалізувати його.  

 

Контакти

м. Київ, вул. Ентузіастів 1/5

т.  (044) 295-18-29

e-mail:  montessori-school@ukr.net